Марк Леві. Усе, що не було сказано К.: Махаон-Україна
Кожен мріє прожити життя на повну і все встигнути – все, що запланував. Але час є невблаганним і не шкодує нікого. Тому є стара як світ настанова: «Не відкладай до завтра те, що можна зробити сьогодні».
Про швидкоплинність земного часу, про те найважливіше, що ми маємо встигнути зробити за життя, — роман відомого французького письменника Марка Леві, який за накладами своїх книжок обігнав багатьох зірок сучасної літератури. Його книга «Усе, що не було сказано» ( в російському варіанті «Те слова, что мы не сказали друг другу/франц. Toutes ces choses qu’on ne s’est pas dites» ), якось вийшла в Україні, з фантастичною швидкістю, фактично за рукописом автора, в майстерному перекладі Віктора Шовкуна.
Автор оповідає історію з життя молодої художниці Джулії, яка напередодні свого весілля отримує звістку про смерть батька. Згодом до її квартири потрапляє величезний дерев‘яний ящик, у якому дівчина знаходить… точну живу копію батька. Але нехай читачі не лякаються, адже – це зовсім не варіація на тему «Секретних матеріалів». Це лише письменницький прийом, аби порефлексувати на тему: що могло б бути, якби все почати по-новому. Літній мільйонер, який завжди займався лише справами своєї корпорації і не приділяв достатньої уваги дочці, тепер намагається спокутувати цю свою провину. Він зімітував свою смерть і постав перед донькою в образі клона, виготовленого міфічною фірмою. І тепер Ентоні Волш ( батько Джулії) робитиме все, що не встиг забагато років…
Роман – ненав‘язлива мелодрама про конфлікт батьків та дітей і родинні таємниці. Зрештою, це й непогана нагода, аби подумати, в чому різниця між щастям і лише його видимістю.
Ви тут: Головна > Статті > Встигнути сказати найголовніше
Прочитано разів: 70