Ви тут: Головна > Поезія > ПЛАНЕТА НЕКСТ ЛОГОС

ПЛАНЕТА НЕКСТ ЛОГОС

Автор:     Категорія: Поезія

Digg
Del.icio.us
StumbleUpon
Reddit
Twitter
RSS

Літоб”єднанню
“Планета Наступного Слова”
присвячую

ПЛАНЕТА НЕКСТ ЛОГОС

Це здіймання в атаку
під кулі сарказму, і чавлення іншості танком.
Вірші у самвидаві як цвіт на морозі, у березні,
перші ластівки в літературній весні.
Сісти за ці столи
як престоли ,
через подолання-
передпрезентаційного хвилювання,
до плювання на загальноприйняті погляди,
І живого читання прози свободи,
що була донині, обмежена догмами наче гратами.
Та уміння триматися стильно
(тими, кого для миті цієї народжено)
перед журналістськими фотоапаратами.
Цей несанкціонований захід,
як невідомої зірки схід,
не запланований методистами,
викликає в пересічного кар”єриста-
недоумкувате здивування,
як і у всіх псевдоморалістів , які після бою-
привласнюють мундири упавших героїв.
Ось вам -
Чиновникам продажним.
І літературщини клопам книжним.
Інші світи…
І другі Всесвіти…
Що не вкладаються в голови конформістів.
І виходять за межі консервативних змістів.
Цій убогій країні,що не знала розквіту.
І недосконалому світу.
Неокласикам.
Від Некстмодерністів.
Ось вам- вірші віртуальної контркультури,
креативної версії , нової літератури…

Прочитано разів: 11
0 votes, average: 0.00 out of 50 votes, average: 0.00 out of 50 votes, average: 0.00 out of 50 votes, average: 0.00 out of 50 votes, average: 0.00 out of 5 (0 оцінок, середня: 0.00 з 5)
Щоб залишити оцінку, вам необхідно зареєструватися.
Loading ... Loading ...

1 коментар до “ПЛАНЕТА НЕКСТ ЛОГОС”

 1. Андрій Даниленко коментує:

  МИКОЛА ІСТИН СТАВ ЛАУРЕАТОМ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ “ЗНАКОВИЙ ПОЕТ”

  Ця премія заснована неформальною літературною групою “Київська рецензія”. Яка відслідковує сучасну українську поезію в інтернеті. І заочно відзначає яскравих авторів дипломом лауреата премії “Знаковий поет”, і символічною грошовою винагородою. Ім’я лауреата оприлюднюється 24 травня в День слов’янської писемності і культури. До складу журі входять літературознавці, і шанувальники поезії – О. Мельничук, О. Коваль, С. Литвин, А. Даниленко.

  На сьогодні, літературна критика приділяє недостатньо уваги мережевій літературі. Чимало критиків співпрацює лише з певним колом авторів. Залишається непоміченою значна кількість вартісної української поезії. Цю прогалину, в міру своїх можливостей, вирішила заповнити “Київська рецензія”. Дана премія є способом привернути увагу до поетів, творчі доробки яких знакові для української літератури.

  Першим лауреатом премії 2014 року став поет з Івано-Франківська Микола Істин, за публікації в інтернет-виданнях, літературних порталах, електронних бібліотеках :”Золота пектораль”, “Пороги” (Чехія), “Український центр”, “Буквоїд”, “1576″ (бібліотека українського світу), “Сумно” ( спільнота блогів про культуру ), “Поетичні майстерні”, “Анумо знову віршувать”, “Juramax”, “Стос”, та інших, протягом 2013 – 2014 років.

  Микола Істин поет неординарний. Вчитуючись в його твори, ви потрапляєте в особливу систему цінностей неповторного світу. Ці вірші є оновленим філософським і художнім простором, який розширює “Землю і Небо” української літератури.

  З самвидавчою книжкою “Літературне відкриття” Микола Істин цього року вже брав участь в літературному конкурсі імені Леся Мартовича. Журі конкурсу відзначило автора нагородою. Але, так склались обставини, що автор не зміг бути присутнім на врученні цієї відзнаки, і не отримав її. І це, стало додатковим аргументом, щоб присудити премію “Знаковий поет” саме Миколі Істину ( що є своєрідною моральною компенсацією).

  Найбільше мене дивує в Миколі його здатність до оновлення. Як поет він росте з кожною новою збіркою своїх творів. Вже сьогодні в літературних колах багато говорять про “Поезію некстмодернізму”. Це ще не видана але вже представлена в інтернеті окремими публікаціями нова книга Миколи Істина. Можливо вона, за браком коштів, також вийде в форматі самвидаву. Некстмодернізм це новий напрямок в українській літературі, засновником і популяризатором якого є Микола Істин. Думаю, що наша література може збагатитися цінним поетичним доробком.

  Хочу побажати Миколі Істину подальших успіхів в його непростій творчій роботі.

  Представник журі Андрій Даниленко

  Відповіcти

Залишити коментар

Top