Ви тут: Головна > Проза > Я – камінь. Він знову грає зі мною в театр.

Я – камінь. Він знову грає зі мною в театр.

Я – камінь

Я перед дзеркалом стою
неначе перед брамою
я очі відвертаю
дивитись соромно
На кого перетворююсь
ходячим каменем
я з острахом дивлюсь
на протилежну сторону

Ходячим каменем
тяжкою глибою
кочусь я по життю
з порожнім ехом гуркоту
за все, що буде
на шляху моєму зламано
перепросити Вас
я буду змушений

Влад  Дрозд

 

-          Пам’ятаєш, ти казав про те, що любиш акторську гру та усі ці мої акторські фішки? – Він дивився на мене, неначе з викликом.. По його очах, у яких стрибали сотні лукавих бісиків я вже читав сценарій геніального театрального перфомансу. Героєм його мав стати я. Спектакль одного божевільного актора-початківця. 

-          Отож!.. – Він розпочав, – … Прошу тебе заплющити очі… Заплющуй!.. Тепер почни глибоко дихати… Дихай глибоко-глибоко, настільки тобі це дозволяють твої прокурені легені!.. Блін, припини сміятись! Так нічого не вийде!..

Я засміявся і спробував відкрити очі. Він одразу ж знайшовся і скомандував мені швидко заплющити їх, і починати все спочатку. Швидко нормалізувавши дихання я привів його до стану розміреного енергетичного пульсування крізь моє тіло. Ось тут, у цьому звичному життєвому процесі дихання зароджувалась містика. Я повільно і рівномірно вдихав і видихав, аж доки перестав відчувати все навколишнє і повністю переключився на режим сприйняття світу з середини себе.

-          Дихай повільно… Не розплющуй очі… Не рухайся… А тепер уяви що ти – камінь!.. Та не рухайся і не смійся!!! Ти – камінь, розумієш?!

Мене знову пройняло приступом постмаріхуанного сміху і я ненадовго вийшов із гіпнотичного стану, розплющивши очі, по яким одразу ж пресильно різонуло світло осіннього вечірнього сонця. Пересиливши самого себе я повернувся до стану затуманеної свідомості, у дивний світ каменів, у якому мені випадало стати одним з них.

-          Ти камінь… Не рухайся… Лежи спокійно… Тепер усвідом себе і розкажи мені який ти!.. Якої ти породи, якого розміру?.. Який у тебе колір і форма?..

Я нарешті зрозумів те, чого так не хотілося визнавати. Я дійсно камінь. І навіть можливо що зміна сталася не тільки ментально. Якщо зараз поглянути на мене із Точки Всесвіту, то я точно б  лежав справжнім твердим і холодним каменем на Його ліжку, у напівтемній кімнаті. Точка Всесвіту…  Я подумав про неї і одразу ж опинився неначе під стелею, неначе вмить вилетів зі свого тіла і душа, немов легка надувна кулька зависла у кутку кімнати. Звідти мені було видно себе самого. І я дійсно був каменем! Я лежав на ліжку і розмовляв з Ним!..

-          Угу.. Так! Я камінь! Я бачу себе! Я лежу на землі, я коричневого кольору.. Я твердий і холодний.. Я мокрий і на мені вже навіть поросли водорості..

-          Чекай! Де ти знаходишся? – Він помітив що я починаю вестись на його черговий сценарій і у азартному передчутті чогось неймовірного продовжив свій допит..

-          Я лежу на березі річки… Я пам’ятаю її! Я знаю ці місця, я тут виріс!.. Ось тут ми малими ще ловили йоржів у річці! Голими руками!..

-          Так, стоп! Якими руками! Ти камінь!..

 

Я-людина в мені знову проривалося назовні. Оболонка мене-каменя була всього лише ментальною оболонкою і не могла стримувати моїх справжніх спогадів і вражень.

 

-          Блін, ну досить! Я ж попросив зосередитись! Так нічого не вийде! Ти камінь! Думай і поводь себе як камінь!

Я одразу ж зібрався. Повернувся до свого каменя. Поглянув знову на себе із Точки Всесвіту – все нормально!.. Я знову круглий і холодний, я темний і гладкий.. Я – камінь!

-          Я лежу на березі річки і дивлюся навкруги… Бачу як вода перетікає по камінню, що лежить поруч і повільно точить його міліметр за міліметром.. Рік за роком, десятиліття за десятиліттям… Мені багато років, але я ще не старий… Скоріше за все я – дорослий камінь…

-          Добре!.. – у його голосі відчувалося задоволення і тріумф… – Добре, я тобі вірю! А тепер… Тепер уяви, що тебе ось так просто взяли і перевернули! Спробуй, і розповідай що ти бачиш!?

Завдання ускладнювалось. Я ще не до кінця розумів що від мене потрібно, але моя сутність-камінь вже зорієнтувалася і видавала мені сприйняття світу під якимось дивовижним незрозумілим кутом і в малозрозумілому мені місці…

-          Так, я камінь, і я зараз лежу на лівому боці, на одній зі свої граней і не бачу нічого крім клаптика неба і довгих гілок верби, що звисають наді мною десь угорі!.. Я лежу на боці і більше нічого не бачу!.. Ай!.. Мені страшно! Хто-небудь, переверніть мене!.. Я не хочу так пролежати до кінця життя!!!

-          Все! Стоп! Браво! Ти це зміг! . – Він зупинив мене, скомандував відкрити очі і тепер я спантеличено сидів на ліжку, намагаючись зрозуміти що зі мною зараз сталося…

-           Ти розумієш, що зараз ти просто перфектно зіграв камінь! Ти майже став ним! Це була майже справжня акторська гра…

Він вітав мене, але й сам не стримував  свого захвату від такої грандіозної роботи себе у ролі гіпнотизера-режисера, що ставив фільми з одним актором, викопуючи сюжети з його власних мізків.   Він змусив мене пірнути у мої далекі і глибокі спогади, що вже надійно припали були пилюкою прожитих років, і витягти звідти яскравий і потужний спогад. При чому, у цьому спогаді я був ні ким іншим як просто каменем! З таким же успіхом я міг би бути, скажімо, деревом, травинкою або навіть пилинкою! Головне – не форма, не тілесне відчуття а сам спогад. І не має значення крізь чию фізичну сутність він пропущений – людини, каменя, дерева чи травинки!..  Я усвідомлював це і повільно охуївав від розуміння того, наскільки Його сили всепроникаючі і вражаючі. Це було щось! А ще, місця в яких я побував були дуже знайомими, і не тільки через те, що були викопані з моєї ж-таки пам’яті. Я бував тут, і саме завдяки Йому. І це було також минуле і в минулому. Проте, це вже зовсім інша історія.

 

Рекомендації від гугл:

6 коментарів до “Я – камінь. Він знову грає зі мною в театр.”

 1. Рома Витак коментує:

  ну взагалі цікаво. мені було цікаво дочитати до кінця.
  щодо самої писанини, то досить непогано. відчувається юність автора у рядках. час ще не обтисав твоє вміння писати, як річка камінь, та це з часом. міліметр за міліметром)
  взагалі, як на початок, навіть дуже добре. правда останні рядки три трохи не такі, яких хочеться. можу сказати: все закінчилось не тими словами)

  Відповіcти
  • vlad_enot коментує:

   дякую! писанина ця дуже експериментальна – все що описано відбувалося насправді. описав як зміг, але в житті це було куди більш захоплююче.. писанина моя як то кажуть “in progress”, тому допускаються деякі недоліки.. а на рахунок кінцівки, то це оповідання – частина більшого твору, розділ з великого оповідання, над яким я зараз працюю.. у будь-якому разі – дякую за критику!)..

   Відповіcти
 2. Ярослав Молінський Ярослав Молінський коментує:

  Якщо автор не проти, я твір до прози переніс.
  Щож можу сказати, є багато неточностей, тавтологій, і справді побудова не ідеальна. Видно ще не виписане перо.
  Особливо було не цікаво читати саму технологію гіпнозу, бо вона не гіпнотична зовсім. Інша справа, якщо “Камінь” сам себе загіпнотизував.
  Враження можна і яскравіші зробити. Хоча це, ще раз, – справа техніки. А загалом цікаво і читабильно.
  А щодо кінцівки, то вона сама ж і говорить, що це ще не кінець :smile:

  Відповіcти
  • vlad_enot коментує:

   автор звісно що не проти! він просто завтикав одразу його туди викласти.. хм.. справді.. моє перо, а точніше клавіатура ще “не виписана”, тому все що було помітно необроєним оком – це пункти над якими буду працювати, що б довести цей шматок тексту до більш-менш читабельного вигляду.. без критики це було б складно, так бачу над чим треба працювати, і тому, дякую за рецензію!.. а на рахунок гіпнозу – то це був зовсім не гіпноз а вправа з курсу акторської майстерності для учнів театральних вузів..

   Відповіcти
   • Ярослав Молінський Ярослав Молінський коментує:

    ну тоді слова про гіпноз відміняються. Було здалось, що це саме він, схоже просто.
    А отакі “вправи”, я колись любив робити, як був ще дитиною. Особливо уявляти як я виходжу з тіла і дивлюся на себе збоку. та й взагалі – гуляю поза..

    Відповіcти
 3. vlad_enot коментує:

  от якраз це було шось подібне! друкованими словами точно і не описати тих предивних відчуттів, коли ти дійсно відчуваєш себе каменем і дієш відповідно до ситуації, сприймаєш світ з точки зору такої “ролі”.. ну, це цікаві взагалі практики, багато у чому нагадують гіпноз, але в цей стан ти входиш практично самостійно. той хто поряд просто слідкує за тим, щоб ти ні на що не відволікався і входив у роль..

  Відповіcти

Залишити коментар


» Підписатися на коментарі сюди по каналі RSS