Ростик був дуже везучою людиною, якщо хочете теє знати. Де б він не ступив і куди б не ступив, всюди йому щастило. Він аж був хотів раз їхати на базар, його продавати, те щастя. Але він не користувався ним. Ні-ні, ви що, саме тому завжди ходив на риболовлю на місця, де клювати могли лише золоті рибки. Але ж… вони надто примхливі, щоб їсти із не золотих гачків. Тому поки норовили.
Отак, в одному Ростику таки не щастило. Ніяк. Завжди, скільки раз в неділю не йшов від річки в село, стільки ж раз приходив з порожніми руками на ринок, а там уже запасався карпами, щоб сусідам не соромно було збрехати, що такий везунчик у всьому знову і знову він. А золота рибка – це все ще буде попереду.
Та чи вічно буде не щастити йому на золоту, все ж це не нормально. Тому…
Одного разу Дуркові таки пощастило. Виловив він ту Золоту Рибку у болоті. Де вона там таки взялася, я не знаю, бо то мало бути видумкою Ростика, але то таке, виловив … і тепер нарешті Дурко міг зробити в рибальському щоденнику перші записи ( тут- креслення Риба Золотава в масштабі 100:1). Але він усвідомлював, що хоч вона і цінна-прецінна, поки шо пишатися особливо нема чим, їсти нема що, тому рішив її не жарить, а відпустити. Хай підросте. Все одно тікати нікуди.
Рибка тоді, із вдячними підсохлими очиськами, випльовуючи каплі повітря і каже :
- За твою доброту, Ростічка, (хоч і тимчасову, виходить, йолопе) проси у мене, Золотої душі, все, що хочеш. Виконаю твоє дорогоцінне бажання.
- Все-все виконаєш, що попрошу? – перепитав збуджено радісний псюр.., о, Ростюра.
- Так, все… Але ні, майже все. Лише… Одного, ради всього, не проси…
- Чого, чого не проси, як це не проси?.. – чомусь на не диво часто внутрішній мізковитий менталітет кожного щирого дурня впивається у величину щастя саме від того «одного не проси, не дам, іди…іди».
- Ну… будь ласкавий, не проси збільшення свого рибальського улову, бо я не можу так своїх братів невинних підставляти. Розумієш?..
- а… розумію, звичайно, це ж брати твої… невинні. Але, я ж саме цього і хотів! Миттєво в голову прийшло таке бажання. Отже, хочу, отак і хочу, інакше зажарю тебе, гадська вирячкувата рибо, жорстоко у фользі з цибулею.
- Ну, гаразд… гаразд. Буде по-твоєму – і тут наче метелик, рибка махнула мікроскопічним хвостом, в різних площина відразу засвітивши ним, розкидавши трохи своєї золотої луски як новорічного конфетті (подавись, мовляв), і вмить зникла з очей уже геть замріяного, гріх малий, примхливого Ростіка.
Що ж. Сидить Ростик день на болоті. Сидить два. Уже набридло було сидіти, подумав, може треба якось поспати, хай саме у відро налізе. Поспав, перекусив – і нічого.
Коли до вечора досидів, то бачить, ех невдячна, з’явилася… засвітилася у воді Золота. Прилаштувалась і блимає до нього із спокійним й ніби геть чесним єхидством, попиваючи коктейль із мулу.
Він її, звичайно, зараз же іронічно осипав:
- А де ж улов мій, а?
- А шо, у відрі нема?
- Так нема. Нема! Я ж і сиджу тут… Чекаю.
- А ти добре подумай. Може, є десь, трохи…
- Нема взагалі нічого! А я ж скільки просив.
І рибка, примостившись зручніше на гладких спокійних хвильках, почала дружну бесіду:
- Знаєш, ото таке «нічого» буває інколи у житті, друже. Адже, з нічого не вийде нічого, крім нічого. Візьмемо для ілюстрації твою минувшу доброту. Он як проявилася вчора ясно, велика така, і як зросла, коли я захотіла тобі трішки хорошого зробити. Згадай. Отаким яким був по суті в СУТІ своїй той матстан , таким і прийдешній зростає (все ж треба враховувати трохи закони збереження маси). Висіялась подібно твоїй і моя доброта. Результатом у порожнє відро порожнеча, поза ним хороші пусті балачки. Тому, йди уже, дітки, чую, трохи боялись твого храпу.
Теги: бажання, добро, казка про рибу, шастя