Ви тут: Головна > Проза, Статті > Як побороти лінь. (Порада №3)

Як побороти лінь. (Порада №3)

Автор:     Категорія: Проза, Статті

Digg
Del.icio.us
StumbleUpon
Reddit
Twitter
RSS

Отже, що ми навчились? Ми навчились правильно планувати свій тиждень і вірно розставляти пріоритети, ми навчились сумлінно планувати свій день і зрозуміли, наскільки важлива самодисципліна. Ще ми осягнули істину продиктовану Мартіном Лютером, що ми не знаходимо час, ми його виділяємо. І тепер і заключній частині циклу: Як перемогти лінь, ми зобов’язані відпочити, точніше ми мусимо поговорити про те, що таке відпочинок і як не переплутати його з банальною ліню. 

Ітак, відпочинок. Насправді правильно відпочивати це велике мистецтво. Всупереч загальній думці, що відпочивати треба тоді, коли втомився, я заявляю: НІ! Відпочивати треба тоді коли закінчив роботу. Я на своєму досвіді пережив і можу сміливо сказати, що якщо починаєш відпочивати коли втомився, то втомлюватись ми чомусь починаємо все частіше і частіше. А якщо відпочивати тільки по завершенні роботи, то робота йде чомусь і швидше і якісніше. Поясненням цьому я бачу те, що наш організм прагне відпочинку і тому працює швидше, а оскільки всі ми люди, а отже всі ліниві, то переробляти не хочемо, то і працюємо ми якісніше.

Як перебір, так і недостача відпочинку, неодмінно призводить до атаки ліні. І тому треба навчитись відпочивати в міру. На жаль та золота середина між -пере- і -недо- знаходиться з важкою працею і гірким досвідом, але все ж таки одну пораду дати можу. Для мене відпочинок, це тоді, коли я по закінченні певної роботи не приступаю до виконання нового завдання, а відкладаю його на 15-20 хвилин, на цей час я просто йду прогулятись по вулиці. Важко описати, але легко відчути те задоволення яке отримуєш під час прогулянки по свіжому повітрі з почуттям виконаного обов’язку. І якраз через 15-20 хвилин, це почуття виконаного обов’язку зникає і починається міні-ломка за ним. І вже тоді я повертаюся до свого робочого місця весь наповнений ентузіазмом і бажанням знову відчути те чудове відчуття.

Ще раніше у мене часто виникало запитання: як правильно відпочивати, щоб не напала лінь? І лише з часом я зрозумів, що відпочинок – це не лежання пузом доверху. Відпочинок перш за все мусить бути активним, але не втомлюючим. Та сама прогулянка по вулиці здорово піднімає бойовий дух, є профілактикою проти ліні і непогано розслабляє. Можу впевнено сказати, що лежання на дивані перед телевізором не є відпочинком з двох причин: 1) втрачається почуття часу. 2) скільки не лежи все-одно мало. Відпочинок мусить бути корисним для душі і тіла. Правильний відпочинок – це панацея від ліні, а не від роботи.

Що ж, ось і закінчився, короткий, але сподіваюсь плідний цикл статей про про те, як правильно перемагати лінь. Сподіваюсь ви щось засвоїли для себе і взяли щось корисне. Вірю, що моя праця не була даремною і принесла свої плоди. І в кінці хотів би підвести короткі висновки, які ми взяли для себе з цих трьох статей:

  • Час, який не використовується з користю подібний злочину проти себе самого.
  • День – це не спонтанні 24 години. День це 24 години наповнені сенсу і користі.
  • Лінь мусить бути витіснена з порядку денного працею і самодисципліною.
  • Запланований день – успішний день.
  • Всі завдання і будь-яку роботу треба робити по черзі.
  • Відпочивати треба плідно і з користю.
  • Відпочивати треба не тоді, коли втомився, а тоді, коли завершив.
  • Відпочинок – це активна дія і нів’якому разі не пасивність.

Теги: боротьба, лінь, методи боротьби, поради, самодисципліна

Прочитано разів: 51
1 vote, average: 5.00 out of 51 vote, average: 5.00 out of 51 vote, average: 5.00 out of 51 vote, average: 5.00 out of 51 vote, average: 5.00 out of 5 (1 оцінок, середня: 5.00 з 5)
Щоб залишити оцінку, вам необхідно зареєструватися.
Loading...

2 коментарі до “Як побороти лінь. (Порада №3)”

  1. ia коментує:

    ну ви і дайоте!

    Відповіcти
  2. Naserpen коментує:

    Тобто?)

    Відповіcти

Залишити коментар

 
Top